آنچنان را آنچنانتر می کند

1.   لب لباب سخنم در پست قبلی این بود که تلویزیون ایران تنها می تواند به اقناع  آن دسته از افراد بپردازد که از پیش موافق گفتمان آن بوده اند. به این معنا که تبلیغات سیاسی تلویزیونی و از جمله پخش اعترافات اخیر به هیچ وجه مخالفان گفتمان تلویزیونی را قانع نمی سازد بلکه به کار آن دسته از افرادی می آید که از پیش با این گفتمان همراه بوده اند. این نکته این شائبه را ایجاد می کند که اساسا گویا قرار نیست اقناعی صورت گیرد و اهداف دیگری در اینجا دنبال می شود.

2.   معنای این سخن به هیچ وجه این نبوده است که تلویزیون دارای قدرت و برد محدودی است. بلکه تلویزیون ایران به دلیل موقعیت سیاسی ای که از آن بهره برداری می کند و بنا به قاعده رسانه بی رقیب،  قشر گسترده ای از مردم را با خود همراه دارد اما این قشر میان گروههایی توزیع شده است که از پیش قابل تشخیص هستند. در طول سالها تلویزیون توانسته است به منبع قابل اعتمادی برای این قشر تبدیل شود و در عین حال نسبت به سایر رسانه ها (از جمله رسانه های رقیب) حس بی اعتمادی ایجاد کند.

3.   دسترسی به رسانه های رقیب و استفاده منظم از آنها و متغیر تعلق مذهبی در همسویی یا عدم همسویی  با گفتمان تلویزیونی تاثیرگذار است.

4.   جامعه ایران امروزه دچار شکاف بزرگی شده است. در ایجاد این شکاف و بدبینی تلویزیون نقش زیادی داشته است به گونه ای که دو سر طیف را هر روز بیش از پیش از یکدیگر دور ساخته است. گسترش این شکاف به معنای عدم توفیق تلویزیون بوده است به گونه ای که نه تنها مخالفان با گقتمان خود را آرام نکرده است بلکه از خود دورتر نیز ساخته است.

5.   کاش به جای اقداماتی چون اعتراف گیری از شخصیتهای سیاسی که خود آتش اختلافات را شعله ورتر می سازد اقداماتی ترمیمی انجام می شد تا جامعه زخمهای به وجود آمده خودرا کمی التیام می بخشید.

/ 62 نظر / 80 بازدید
نمایش نظرات قبلی
میر حسین درنامه ای به کروبی

...عجبا اگر كساني به جاي پرداختن به اين مسئوليت تاريخي به راحتي بر روي آنچه انجام گرفته است چشم بپوشند، به صورتي كه گويي انجام آن اعمال ناشايست بخشي از وظايف نيروهاي امنيتي بوده است، و تنها گناه نابخشودني و سزاوار واكنش آگاه كردن مردم از اين فجايع است.

سعیده

آقای علی حالت خوبه؟اعترافات مهرداد در اولین شبی که پخش شد در مورد عطریانفر و ابطحی بود یعنی در اولین دادگاهی که این دو اقا بودند باهوش!!!در دومین شب در مورد موسوی بود کور بودی یا کر که گفت:آقای موسوی چه کسی جواب زمان از دست رفته ما جوانها را می دهد؟ این تاکتیک شماهاست برای فرار.موسوی نامه داده؟به جوانهای مردم تعرض شده؟به خاطر این آقایان بوده یا نه؟این بچه ها برای کی زندانند؟برای کی کشته می شوند؟موسوی و کروبی اگر شرف و وجود داشتند تقلب را ثابت می کردند و نه برای منحرف کردن ذهن مردم این دروغها را تحویل دهند.موسوی انقدر با وجود است که در سخنرانی اش برای انجمن جامعه پزشکی خیلی راحت بحث تقلب را گردن مردمی انداخته که به ستاد او از چند روز قبل از انتخابات زنگ می زدند و از تقلب ابراز نگرانی می کردند!!! ببین چقدر با وجوده!!!

سعیده

راست می گه کروبی بیاد جواب خانواده های شهید و جانبازان را که زندانی شده وکتک خورده اند را بدهد باقی قضایا را بعدا در موردش صحبت می کنیم!!!! [عصبانی][عصبانی]منفعت گراهای بدبخت مردم را هالو گیر آورده اند نه داداش مردم بیدارند.

ح.احسان پور

آقای محترم برای اثبات ادعایت خودت را به در و دیوار نزن .منظور من از شب قبل شبی بود که 20:30 دادگاه را پخش کرد.و فردا هم دادگاه جدید را. چیزی عوض نمی شه.موسوی و کروبی بازنده اند!!!

علی1

خانم سپیده واحسان پور: 1- کسی که منبع اطلاعاتیش 20:30 باشه معلومه چه موجودیه. 2- چرا جواب ندادید اگر ادعاهای مطرح شده درست بود اون وقت چی؟ البته امثال شماها اینقدر پررو هستید که... 3- دم موسوی و کروبی گرم که حال شماهارو گرفتند 4- چرا ناظران ! و مجریان !جرات نمیکنند با نمایندگان موسوی و کروبی در مورد انتخابات مناظره کنند؟ 5- راست میگی مردم بیدارند از دیکتا... بیزارند 6-مردم طبق اصوا قانون اساسی تجمعاتی بدون حمل سلاح کردند آیا باید اینجوری برخورد میشد. 7- نگفتید چرا از کشته شده ها (به هر دلیلی ) حرفی نمیزنی؟ 8- یاد ماجرای عمار یاسر افتادم . بهتره برای روشن تر شدن شماها و دیگر دوستان عزیز یاد آوری کنم :

علی1

خانم سپیده واحسان پور: 1- کسی که منبع اطلاعاتیش 20:30 باشه معلومه چه موجودیه. 2- چرا جواب ندادید اگر ادعاهای مطرح شده درست بود اون وقت چی؟ البته امثال شماها اینقدر پررو هستید که... 3- دم موسوی و کروبی گرم که حال شماهارو گرفتند 4- چرا ناظران ! و مجریان !جرات نمیکنند با نمایندگان موسوی و کروبی در مورد انتخابات مناظره کنند؟ 5- راست میگی مردم بیدارند از دیکتا... بیزارند 6-مردم طبق اصوا قانون اساسی تجمعاتی بدون حمل سلاح کردند آیا باید اینجوری برخورد میشد. 7- نگفتید چرا از کشته شده ها (به هر دلیلی ) حرفی نمیزنی؟ 8- یاد ماجرای عمار یاسر افتادم . بهتره برای روشن تر شدن شماها و دیگر دوستان عزیز یاد آوری کنم :

علی2

در صدر اسلام در زمان امام علی (ع)، معاویه جنگ صفین را به راه انداخت. بسیاری از مردم ساده دل آن زمان در شناخت حق از باطل مردد شدند. پیامبر خدا (ص) پیش بینی کرده بود که زمانی فتنه ای در میان مسلمانان اتفاق می افتد و برخی در شناخت حق مردد می شوند. یک نشانه معرفی کرده بود که اگر این نشانه را هر جا یافتید بدانید که حق با آن سپاهی است که این نشانه در آن باشد. آن نشانه، صحابی غیور نبوی جناب عمار یاسر بود. پیامبر (ص) به او بلکه به همه مسلمانان فرموده بودند ای عمار، تو از اهل بهشتی. ترا لشکر متجاوز خواهد کشت. هرکه قاتل تو باشد بر باطل است و تو با هرکه باشی دلیل حقانیت اوست. تو با حقی و حق با تو است. روز جنگ صفین عمار مردانه در رکاب مولا و مقتدایش علی بن ابی طالب (ع) جنگید و توسط سپاه اموی به شهادت رسید. بسیاری از مرددین، حق را فهمیدند و گفتند لشکر متجاوز لشکر معاویه است و به امام علی پیوستند. معاویه دغلباز بلافاصله تبلیغات مکارانه خود را آغاز می کند. آدرس غلط می دهد، مغالطه می کند: قاتل او کسی است که عمار را به میدان جنگ فرستاد. می خواست نیاید. قاتل او علی ابن ابی طالب است که او را روانه میدان جنگ کرد و در براب

امیر

هشدار ــــــــــــــــ دوستان از جواب دادن به این فرد بپرهیزید که احتمال زیاد همان رند است.قبلا تجربه بحث کردن با او را در پست قبلی داشته ایم.جواب منطقی نداشت و گریخت.فقط اتلاف وقت و انرژی می کنید. راستی کاوه می دونم می یای سر می زنی.به ما تهمت زدی که پول گرفتیم و در تجمع ولی عصر شرکت کردیم حالا یادآوری می کنم که روز قدس هم قراره بهمون پول بدن تا بیاییم .هنوز رقم دقیق را نگفتند .ولی بیا شاید یه چیزی هم به تو ماسید!!! [قهقهه][قهقهه][قهقهه][قهقهه][قهقهه][قهقهه][قهقهه][قهقهه]

فائزه

برار از گریبان غفلت سرت که فردا نماند خجل در برت

رویا راد

یه سوال؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ که ایا کروبی و امسال کروبی انسانید!!! و حتی یک لحظه به این فکر کردین یه روز قرار از این دنیا برید و به زادگاه اصلیتون برگردین ودرمقا بل الله پاسخگو این اعمال زشتتون باشین خواهشن برای یک لحظه بدون اینکه خودتون گول بزنید به این حقیقت فکر کنید! مخصوصا شما استادها که مسئول تک تک کلمه های که به راحتی میگید هستید !!!!!!!!!!!!!!!!!